úterý 17. března 2015

1. NAROZENINY!!!!!!!

"Hodně štěstíííí zdraaavíííí! Hodně štěstíííí zdraaavíííí! Hodně štěstíííí milý blogu, hodně štěstíííí zdraaavíííí!"

Neuvěřitelné se stalo skutkem a můj blog dnes slaví první narozeniny. Když jsem si ho zakládala, nevěřila jsem, že mi to vydrží déle jak pár měsíců. Mám totiž pocit, že chci vědět a zkusit všechno. Takže se vždycky pro něco nadchnu a za pár týdnů či měsíců už chci zase poznávat něco jiného.

Tady jsem velká holka - už umím i sama sedět. ;-) 

KONEC ROKU 2013
Začínám objevovat kouzlo YouTube. Sleduji hlavně beauty videa a říkám si, že by mě to bavilo taky. Jenže o čem točit, že? O kosmetice rozhodně ne. Nepotřebuji, aby se mi doma hromadily make-upy a stíny. ;-)

ÚNOR 2014
Narážím na videa Bezegy Duckovové s knižními tipy. Zkouknu všechny. Jako další mi YT doporučuje videa Rodaw. Tehdy se plácnu do čela a říkám si: "Knihy! Že mě to nenapadlo dřív."
Zakládám si blog - Pídiny knihy. Večer ležím v posteli a napadá mě lepší název. Druhý den si zakládám druhý blog (původně na konci -x být nemělo, ale s -ks mi to nechtělo uznat) . :-)
Bojuju s bloggerem a snažím se, aby můj blog vypadal tak, jak si přeji (alespoň trochu).
Mým snem je mít 20 čtenářů a 20 odběratelů na YT.

11. BŘEZEN 2014
První článek - Únorová chvástačka. Hned po jeho dopsání dostávám email, že jsem vyhrála v soutěži a půjdu na večeři s Táňou Keleovou Vasilkovou. Beru to jako znamení, že jsem se rozhodla dobře. :-)

DUBEN 2014
7. dubna dostávám první komentář od Owlie. Jsem nadšená. Skáču půl metru do vzduchu.
A získávám také první pravidelné čtenářky. Tou historicky nejprvnější byla Daffodila.
8. dubna mám narozeniny a zveřejňuji první video na YT. Je příšerný. Navíc se proklínám, že jsem nezůstala u původního názvu, jelikož ze začátku neumím unicornsloveboox vůbec vyslovit. :D Večer jdu s rodiči na diskuzní večer s Ivo Šmoldasem, a pak na pivo do hospody. Přicházejí mi emaily, že mě někdo začal odebírat. Nejlepší narozeniny ever!

KVĚTEN 2014 - SVĚT KNIHY
Po několika letech se vydávám na Svět knihy - hlavně kvůli srazu, který má následovat. Na veletrhu potkávám Rodaw s Madeleine. Zdravím je, ale zároveň se tak bojím, že utíkám. Ony mě pak našly a prý, že jsem jim nějak utekla. Ano, utekla. Byla jsem hrozně nervózní a vystrašená. (Trapný, ale jinak nejsem tak divná - snad). :D
Při příchodu do kavárny, kde se měl konat sraz, si připadám, jako kdybych vstupovala na večírek hollywoodských hvězd. Sice od pohledu znám jen booktubery, ale UÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!! Sedám si k Ohaně a Basterce. (Chápete? Něco jako sednout si k Johnnymu Deppovi a Keanu Reevsovi - třesou mi kolena, ale ustála jsem to). Navíc Ohana řekla, že viděla mé video. Málem to se mnou sekne. :D Seznámím se s novými lidmi a usmála se na mě Rachel Roo! :D

MEZIČAS
Zúčastňuji se dvou malých a dvou velkých srazů. Ty menší mají něco do sebe. Na těch velkých nestíhám sledovat, kdo je kdo. Pokud není z Mrtvých Růžových jednorožců. :)

14. LISTOPADU 2014
Přijde mi první recenzní výtisk! To, po čem jsem na začátku tolik toužila! Ale velkou radost nemám. Jsem nervózní a na duchu pokleslá. Z mého snu se stala noční můra. Píšu článek o svém zoufalství, ve kterém mě mnoho lidí uklidňuje a psychicky vzpírá (nejúspěšnější článek vůbec!). Nakonec jsem recenzi dopíšu (a snad ani není tak strašná). Jen mě mrzí, že jsem dodnes nedostala od Omegy žádnou zpětnou vazbu. :-(

A TAK JDE ČAS...
Od té doby už se žádné velké věci nestaly (i když já jsem sklerotik, takže jsem mohla na něco zapomenout).
Mým nejoblíbenějším článkem na blogu je Soutěž!, protože komentáře u něj mi dodaly hodně síly (a teď zjišťuji, že jsem na ně neodpověděla - vždyť říkám, že jsem sklerotik). Jo a u několika jsem brečela dojetím. :-)

Svůj cíl 20 čtenářů/20 odběratelů jsem překročila a na YT už se dokonce blížíme ke 100. A i když jsem myslela, že můj blog má jasně vytyčenou cestu, nakonec jsem ráda, že si žije svým životem (občas sice zajede do slepé uličky, ale to k tomu taky patří).

Do budoucna bych si přála, abych byla méně líná a přispívala více, ale znáte to. Radši nic slibovat nebudu. :-)

Takže žádné další sladkobolné ciráty, však za rok to tu bude (snad) zase.

Děkuji vám. <3 

Speciální dík Basteře, za obrovskou podporu v době, kdy jsem ji potřebovala (i když o tom neměla ani tušení) a holkám z Fantasy MaKa za podporu a inspiraci. :-)16 komentářů:

 1. Skvělý článek! :)
  Všechno nejlepší tvému blogu! :) Přeji hodně úspěchů

  OdpovědětVymazat
 2. Někdo má narozeninýýýýýýýýýýýý, MaKa má přání jedinýýýýýýýýý, hodně štěstííííí, zdarůůůů, na další roky pro Radynkůůůůůů.
  Ehm, no to je fuk. Zkrátka miliny čtenářů, biliony sledovatelů a vše nej a nej přejííí. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Všechno nejlepší tobě i blogu!!! :) Ať ti psaní a natáčení ještě nějaký ten rok vydrží! :) Ráda se k tobě vracím :)
  Na té fotce jsi roztomilouš ♥
  Znamená s vyhranou večeří mě pobavilo a myslím, že jsi ten náznak pochopila dobře!!! :)
  Také si pamatuji své neskutečně bujaré nadšení z prvního komentáře :) Dodnes se uculuji nad každým mailem, který oznamuje nový komentář :)
  Taky jsem si na prvním srazu (taky po Světě knihy :D ) připadala jako ty :D Samé známé tváře. Lidi, které znám, ale oni mě ne :D
  Jsem ráda, že ses jednoho dne rozhodla založit blog! Moudré rozhodnutí :) Díky tomu jsem měla možnost tě poznat a zjistit, že jsi moc príma ženská a tak vůbec :) Měj se krásně a piš, piš, piš!! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :-)
   Škoda, že mi to nezůstalo :D
   Doufám, každopádně zatím dobrý. :-)
   Já skáču radostí dodnes. Jen si to většinou přečtu na telefonu, říkám si, že odpovím na počítači ,a pak na to zapomenu. Musím si udělat nějaký návyk. :-)
   Jo, na tom srazu to pro mě byl úžasný pocit. Navíc se těším, že teď už poznám mnohem víc lidí. :-)
   A taky jsem ráda, že sis založila blog. Je jedním z mých nejmilejších :-) A ty jsi taky skvělá. Často si na tebe vzpomenu (jelikož často myslím na chemii a na to, jestli se ji někdy začnu učit nebo jak :D)

   Vymazat
 4. Krásný článkek, rozhodně přeji spousty dalších bloggerských úspěchů :)
  http://milujemekihy.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 5. Ooo, všetko najlepšie !!! :) Gratulujem a pripíjam na tvoje blogonarodeniny :D

  OdpovědětVymazat
 6. Přeju moc úspěchů do dalších blogovacích let:) Já to mám taky tak - chci vyzkoušet všechno, ale už jsem toho vyzkoušela docela dost a zatím jsem vydržela taky jen u knih, ty se snad nikdy neomrzí:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju. :-) No já doufám, že už se mi neomrzí. Když jsem byla na VŠ, tak jsem skoro tři roky nečetla. Ale myslím, že teď už by mi to chybělo. :-) A jsem ráda, že tom zkoušení nejsem sama. :-)

   Vymazat
 7. Já prostě miluji ty tvé dodatky, poznámky a srandičky! Moc moc gratuluji a přeji tvému blogu i tobě mnoho úspěchů do dalších let! Jsem moc ráda, že jsem byla jedním z těch, kdo stál u tvého zrodu ve velkou jednorožčí hvězdu! Vždycky když přijdu k tobě, vím, že se pobavím, usměji a bude mi hned lépe! :)
  PS: kdo z nás dvou byl Keanu Reeves? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju. :-)
   Já jsem nad tím moc nepřemýšlela, ale když nad tím zauvažuju, tak spíš ty. :-) A Ohana je Johnny :D

   Vymazat
 8. To je krásný článek!! :) Moc Ti gratuluji k prvním blogovým narozeninám a přeji spoustu dalších, ještě úspěšnějších let :) Ten pocit, jak kdyby jsi potkala filmové hvězdy - to moc dobře znám :D Měla jsem to samé na prvním srazu. A Tvé přirovnání Basterky a Ohany k Deppovi a Reevesovi mě vážně rozesmálo. Držím Ti palce!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuji! :-) A jsem ráda, že nejsem jediná "divná" :D

   Vymazat

Každý komentář mě potěší. Odpovídám se zpožděním. Mějte strpení. <3