úterý 3. června 2014

Bloger TAG

Mockrát děkuji Holce modrookaté Jitce, že mě označila ve svém Bloger TAGu. Tak tady to máš. :-)

Pravidla
1. Povězte o sobě 10 věcí
2. Odpověz na deset otázek blogera který tě nominoval.
3. Nominujte pět blogerů, kteří mají méně než 200 čtenářů za den.
4. Vymysli deset otázek pro ty, které budeš nominovat
5. Informuj blogery, že jste je nominovali.

1. Povězte o sobě 10 věcí
1) Z maminčiny strany jsem poloviční Polka
2) Možná i proto miluju slovanské jazyky. Mluvím polsky a rusky a možná bych se chtěla naučit ještě nějaký další jazyk. Baví mě hledat rozdíly i věci, které mají společné. :-)  
3) Jsem pivařka. Ráda ochutnávám nová piva. A jednou bych si chtěla uvařit vlastní. Preferuji ta svrchně kvašená. :-9 
4) Mojí oblíbenou seriálovou postavu je Amy z The Big Bang Theory. Protože se v ní často nacházím. Jen nejsem tak chytrá. :-D 
5) Miluji mrazy. Tak od -10°C už mi přestává být zase zima :-D
6) Dřív jsem chtěla být intelektuálka, ale zjistila jsem, že je to vcelku nuda. Takže jsem přešla do opačného extrému k jednorožcům. Ale ti jsou super!
7) Poslouchám metal. Miluji metal! A moji nejsrdcovější kapelou jsou Death. A nesnáším, když někdo tvrdí, že tam jen blijou. To mi neříkejte. Fakt ne! 
8) Svého synovce jsem si vyprosila v Mongolsku. Chtěla jsem být tak moc tetou, ale vůbec to nevypadalo nadějně. Ale Mongolsko je kouzelná země, takže asi za 4 měsíce po příjezdu jsem se dozvěděla, že mě Burchan (mong.slovo pro boha - jakéhokoliv chcete) vyslyšel. ;-)
9) V prezidentských volbách jsem volila prof. Vladimíra Franze a byla jsem i jeho dobrovolník. A udělala bych to zas. A zas. A zas. :-D 
10) Uznávám jen přirozené autority. Proti ostatním se automaticky stavím. JSEM REBEL! :-)

2. Odpověz na deset otázek blogera který tě nominoval.
1) Oblíbená barva?
černá

2) Hořká nebo mléčná?
hořká (ale radši mám stejně sušenky)

3) Oblíbený herec/herečka?

4) Oblíbený film?
Těch je hodně. Ale mám ráda třeba Dvanáct rozhněvaných mužů a mojí srdcovou záležitostí jsou filmy Tima Burtona. Třeba Mrtvá nevěsta nebo Střihoruký Edward. Když se potřebuji pobavit, pustím si Brutal relax. A slabost mám i pro staré horrory a sci-fi (tak do 60. let - protože ty efekty jsou skvělý), béčkové filmy a americké filmy 50.-60. let. :-)

5) Oblíbená báseň?
Vždycky ve škole jsem básně chápala jinak než celý zbytek třídy, což mě dost frustrovalo. Ale řeknu třeba Mumino od Tima Burtona. Z poslední doby. :-)

6) Les nebo město?
Město. Pokud není moc velké. Les mám taky ráda, ale s mým orientačním smyslem se bojím do něj chodit. A navíc tam jsou klíšťata a jiná havěť. 

7) Oblíbené zvíře?
Lenochod! Lenochod! Lenochod! <3
Ale mám ráda i kočky a hospodářská zvířata (krávy, prasata, oslíky, jaky, ovečky,..) a např. mým nejoblíbenějším hmyzem je dlouhozobka. <3 

8) Oblíbená země/město?
Česká republika! Miluju ji! Jen škoda, že nemáme moře. 
Slabost mám i pro Polsko a ráda bych se podívala na Island. :-)

9) Maso nebo zelenina?
Maso. Sice je mi vždycky líto těch zvířat, ale nemám tak pevnou vůli, abych do konce života vydržela nejíst maso. Protože jsem prostě masožrout.

10) Kafe nebo čaj?
Čaj (piju ho po litrech). Kafe beru jako společenskou událost a věc, která mě zaručeně nakopne :-)

3. Nominujte pět blogerů, kteří mají méně než 200 čtenářů za den.
Nééé, já fakt nevím, teď je toho plný internet a nominovat se mi nikoho nechce. Takže berte to tak, že pokud chcete, NOMINUJI PRÁVĚ VÁS! :-)


4. Vymysli deset otázek pro ty, které budeš nominovat.
1. V jaké době bys chtěl/a žít a proč?
2. Nejoblíbenější jídlo?
3. Nejoblíbenější pohádková postava?
4. Jakou vlastnost superhrdinů bys chtěl/a mít?
5. Co bylo dřív? Vejce nebo dinosaurus?
6. S jakým zvířetem bys chtěl/a ztroskotat na pustém ostrově?
7. Jaký lidský vynález považuješ za nejlepší?
8. Kdo je pro tebe největším Čechem?
9. Máš rád/a jednorožce? :-)
10. Dokážeš sníst čokoládu na ex?

Omlouvám se, že jsem to tak trochu očůrala, ale i tak doufám, že se někdo přidá. Směle do toho!

11 komentářů:

 1. Ha, dlouhozobka! A já si furt řikala jak se ty mrchy co mi tu lítaj na kytky jmenujou! Já tě nemit, umřu uplně blbá :-D dík ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Hahahá, když takhle nominuješ všechny, co ještě nebyly... jdu do toho! :D A mám pocit, že budu nominovat podobně. :D
  Ale jako, zapeklité otázky... :D Vejce nebo dinosaurus? Sakra! :D

  OdpovědětVymazat
 3. Tak teď jsi mě krásně pobavila a diví se, že u zvířete není jednorožec, to je v podstatě taky zvíře! :) Pěkné odpovědi a zajímavých 10 věcí, ráda jsem se o Tobě dozvěděla něco víc :)

  OdpovědětVymazat
 4. Miluju metal! Já mám s autoritama dlouhodobej problém, není to moc dobrý hlavně ve škole.

  OdpovědětVymazat
 5. Tvoj systém nominovania sa mi páči, možno sa k nemu tiež uchýlim :-D A mimochodom, pekný článok, fakt som sa pobavila. :) Hlavne obľúbené zvieratko je také neobvyklé. Ja mám obľúbeného vtákopyska :)

  OdpovědětVymazat
 6. Jitka: Já jsem na to taky narazila náhodou. :-) Když jsem ji viděla poprvý, tak jsem nejdřív myslela, že je to kolibřík :D A ještě jednou děkuji za nominaci. :-)

  Katy chan: Mně totiž přišlo, že už buď všichni nominováni byli nebo mají více jak 200 čtenářů. Ale rozhodně do toho jdi! Budu moc ráda ;-)

  Bastera: Jednorožec je doufám jasnej. :-) Chtěla jsem napsat i méně známé skutečnosti :-) A budu se těšit na tvůj TAG. :D

  Lumos S.: Tak to je super! S těma autoritama je to blbý, ale naštěstí už nechodím do školy. :D A v práci jsou nadřízení fajn a na nic si nehrajou. :-)

  pravaknihomolka: Ptakopysci jsou taky skvělý. Teď jsem měla jednoho v Kindervajíčku :-D A lenochodi jsou prostě zlatíčka. V jihlavský ZOO ke mně jeden natahoval pacičky ^-^

  OdpovědětVymazat
 7. Posloucháme stejnou hudbu :)
  Chystáš se na nějaký fest? Např. Brutal Assault?

  OdpovědětVymazat
 8. Tiež milujem filmy Tima Burtona :) Najlepšie sú Sweeney Todd a Nožnicovoruký Edward :)

  OdpovědětVymazat
 9. Shax: Letos jedu jen na Czech death fest (za týden!), což je pro mě spíš taková komroní válečka u vody. Ale je to tam super. Navíc tam letos budou Septic Flesh (sice zvuk bude asi na ***, ale aspoň se kouknu). Na Brutalu jsem několikrát byla, ale je to tam velký. A drahý :D

  Nikee: Nožnicovoruký Edward :D Já tu slovenštinu miluju. :-D Ale jinak ho taky miluju. Sweeney je na mě moc krvavej a jen tak si ho zase nepustím, ale líbil se mi též. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Septicflesh?!! Děláš si srandu? :D Jsem nějak mimo, když to nevím, Septicflesh miluju! Jdu zjistit, jestli mám v práci volno!! :D

   Vymazat
  2. Já je taky miluju! :-D Ale předloni tam byli Rotting Christ a loni Samael a u obojího jsem byla naštvaná, protože dobrý zvuk byl až v hospodě za rybníkem :-( Ale za alespoň se pokochám pohledem :-D

   Vymazat

Každý komentář mě potěší. Odpovídám se zpožděním. Mějte strpení. <3